15.4 C
Zielona Góra
poniedziałek, 25 września, 2023

Lato Muz Wszelakich 2022 w Zielonej Górze – co będzie się działo?

Wiadomości

Lato Muz Wszelakich, czyli kulturalny cykl wakacyjnych wydarzeń zapowiada się w tym roku bardzo ciekawie. Organizowane przez Zielonogórski Ośrodek Kultury, wydarzenie urozmaici wakacje w mieście. Zobacz, co będzie się działo!

Lato Muz Wszelakich 2022

Lato Muz Wszelakich od lat urozmaica letnie dni w mieście. W tym roku wydarzenia kulturalne będą dziać się w różnych przestrzeniach – m.in. w Zatoniu, Starym Kisielinie i oczywiście w Zielonej Górze. Nie zabraknie kina plenerowego, koncertów, spotkań literackich zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Lato Muz Wszelakich 2022 harmonogram

Na mieszkańców Zielonej Góry czekają cykliczne wydarzenia, m.in.:

NIE NUDZĘ SIĘ LATEM – środy, bezpłatne spacery z przewodnikiem po Zielonej Górze. Miejsce spotkań: plac Bohaterów (przy pomniku Bohaterów). Udział bezpłatny. Nie są wymagane zapisy.

W ZIELONE(j) GRAMY – czwartki, godz. 19.00 – koncerty i recitale aktorów młodszego i starszego pokolenia, wystąpią m.in. Rafał Szatan, Artur Barciś, Monika Dryl i Maria Niklińska.
Gdzie? Plac przy Filharmonii Zielonogórskiej.
W przypadku prognozowanego deszczu, koncerty przenoszone będą do Planetarium Wenus.

Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU – czwartki, godz. 18.00 – spotkania literackie z zaproszonymi gośćmi, m.in.: Barbara Wysoczańska, Aleksandra Radomska, Krzysztof Koziołek, Michał Ogórek.
Gdzie? Biblioteka Norwida – sala im. Janusza Koniusza.

BAJKI BAJDY BANIALUKI… – piątki, godz. 11.00 – spektakle teatralne dla dzieci w realizowane zarówno przez teatry z Zielonej Góry jak i przyjezdne (Kraków, Wrocław, Łódź).
Gdzie? Ogród Botaniczny.
W przypadku niepogody spektakle odbywać się będą w Planetarium Wenus.

OKNO NA MUZYKĘ – soboty, godz. 21.00 (lipiec), 21.00 (sierpień) – koncerty muzyki kameralnej (i nie tylko) w wykonaniu muzyków z Zielonej Góry i zaproszonych gości.
Gdzie? W parku przy ruinach Pałacu w Zatoniu.
Uczestnicy proszeni są o zabieranie ze sobą koców piknikowych oraz leżaków.

FAMILIJNE KINO LETNIE – sobota, godz. 21.30 (lipiec), 21.00 (sierpień) – projekcje filmowe realizowane w parku przy Pałacu w Starym Kisielinie – Filii ZOK, w tym roku, oparte o kino Familijne.
Gdzie? Park przy Pałacu w Starym Kisielinie.

RODZINNE PIKNIKI MUZYCZNE W DOLINIE GĘŚNIKA – niedziela, godz. 10.00 – rodzinne spotkania na sportowo, czyli ćwiczenia na matach, prowadzone przez instruktorów z Zielonej Góry. O godz. 12.00 rozpoczynają się dwugodzinne animacje dla dzieci z muzyką graną na żywo przez DJ w tle. Będą eksperymenty, wielkie bańki, zabawy ruchowe oraz plastyczne.
Gdzie? Dolina Gęśnika

BUSKER BUS – występy ulicznych artystów w dniach 23 i 24 sierpnia.

Szczegółowy harmonogram imprez na stronie Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Zielonej Górze.

- Reklama -

Wydarzenia

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona Góra Doradca Finansowy Zielona Góra Zäune Aus Polen - Thor Gubin Skup aut Poznań MOTO-HOME Tanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)