22.4 C
Zielona Góra
czwartek, 16 maja, 2024

Proza Poetów XI: znane osobistości gośćmi zielonogórskiego festiwalu literackiego

Wiadomości

Proza Poetów Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej rozpocznie się już 8.11.2021r. i potrwa, aż do 2.12.2021r. Jak co roku, Bibliotekę Norwida, która jest organizatorem wydarzenia, odwiedzi wielu znanych autorów. Kogo spotkamy tym razem?

Proza Poetów po raz XI w Bibliotece Norwida

Przed nami już XI edycja festiwalu literackiego, poświęconego pamięci zielonogórskiej poetki Anny Tokarskiej. W ramach Prozy Poetów, Biblioteka Norwida zaplanowała szereg spotkań autorskich. Z kim spotkają się czytelnicy zielonogórskiej książnicy?

  • 8 Listopada, godz. 18:00 spotkanie z Łukaszem Orbitowskim autorem opowiadań i powieści, m.in. „Horror Show”, „Tracę ciepło”, „Święty Wrocław”, „Szczęśliwa ziemia”. Rozmowę poprowadzi: Roman Wojciechowski.
  • 9 listopada, godz. 18:00Spotkanie z Piotrem Łopuszańskim, autor 5 książek o Bolesławie Leśmianie: „Leśmian” (2000), „Zofia i Bolesław Leśmianowie” (2005), „Bolesław Leśmian. Marzyciel nad przepaścią” (2006), „Bolesław Leśmian w Warszawie” (2017), „Bywalec zieleni. Bolesław Leśmian. Biografia” (2021). Prowadzenie prof. Małgorzata Mikołajczak.
  • 10 listopada, godz. 18.00spotkanie autorskie z Zofią Turowską, pisarką, dziennikarką i reportażystką, autorką biografii Agnieszki Osieckiej, m.in.: „Nikomu nie żal pięknych kobiet” (2020 r.). Prowadzenie: Katarzyna Meller-Rebelska.
  • 2 grudnia, godz. 18.00 spotkanie z Joanną Brodzik dotyczące jej książki „Umami. Opowieści i przepisy”.

Podczas festiwalu odbędzie się także Zielonogórski Salon Poezji i koncert Grzegorza Tomczaka oraz Iwony Loranc. Nie zabraknie akcentów filmowych, czyli spotkania z reżyserem filmu „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, Kordianem Piwowarskim.

Dla miłośników recytacji zaplanowano Turniej poetycki na interpretację wiersza Anny Tokarskiej. Prowadzenie Agnieszka Ginko-Humphries.

Pełen harmonogram Festiwalu Proza Poetów, na stronie Biblioteki Norwida.

Zobacz też: Biblioteka Norwida zaprasza do świata Harry’ego Pottera – Zielonogórski Portal Informacyjny (zielonogorski.pl)

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)