22.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Pomagasz uchodźcom z Ukrainy? Możesz otrzymać 40 zł dziennie za osobę!

Wiadomości

Pomagasz uchodźcom z Ukrainy oferując im zakwaterowanie i wyżywienie? Możesz ubiegać się o świadczenie pieniężne w wysokości 40 zł dziennie za osobę.

Pomagasz uchodźcom z Ukrainy? Otrzymasz pieniądze od miasta

Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, pomoc finansowa przyznawana jest na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za okres 60. Wniosek jest rozpatrywany w ciągu miesiąca od dnia jego złożenia. Wysokość świadczenia wynosi 40 zł za osobę dziennie.

Wnioski można składać w Biurze Gospodarki Mieszkaniowej, ul. Bohaterów Westerplatte nr 23 w Zielonej Górze ( Centrum Biznesu )na parterze, w pokoju 014.

Świadczenie przyznawane jest zgodnie z art. 13 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa ( Dz.U. z 2022 r. poz. 583) każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, może być przyznane świadczenie pieniężne.

Jednorazowa pomoc finansowa dla obywateli z Ukrainy

Urząd Miasta Zielona Góra, informuje również o świadczeniu jednorazowej pomocy finansowej w wysokości 300 zł dla uchodźców wojennych z Ukrainy. O świadczenie ubiegać się mogą osoby, które legalnie wjechały na terytorium Polski od dnia 24 lutego 2022 r. bezpośrednio z terytorium Ukrainy i posiadają nadany numer PESEL.

Wnioski o wypłatę świadczenia przyjmowane są w Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Długiej 13, w sali nr 13, na parterze, w dni powszednie w godz. 7.30 do 15.30. To również tutaj obywatele z Ukrainy mogą ubiegać się o nadanie numeru PESEL.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)