20.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze – będzie więcej parkingów

Wiadomości

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze szykuje kolejne zmiany, tym razem poprawiona zostanie infrastruktura i komunikacja placówki. Obecnie trwa przetarg, a zwycięska firma zajmie się przebudową techniczną szpitala.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze szykuje zmiany

Jak podaje Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze – w ramach inwestycji, przebudowany zostanie układ komunikacyjny, a także infrastruktura techniczna szpitala. Powstaną nowe miejsca postojowe, nowe oświetlenie, chodniki oraz drogi. Dzięki temu ze szpitala będzie można wyjechać od ulicy Waryńskiego, ul. Zyty, Podgórnej i ul. Wazów. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie szykuje Szpital w Zielonej Górze. Na terenie placówki medycznej, powstanie tężnia solankowa, plac rekreacyjno-rehabilitacyjny, sensoryczny plac zabaw, ścieżki edukacyjne, info-kioski, stojaki na rowery, a także miejsca wypoczynku.
Planowany koszt inwestycji to ponad 19 mln złotych.

Obecnie kończy się termomodernizacja obiektów szpitala, ponadto trwa właśnie budowa nowego OIOMu i okulistyki.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)