20.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

UZ znów wysoko w rankingu! Profesorowie Uniwersytetu Zielonogórskiego wśród najbardziej wpływowych naukowców

Wiadomości

UZ ma jednych z najbardziej wpływowych profesorów na świecie – donosi Uniwersytet Zielonogórski, który dzieli się wynikami rankingu World’s Top 2% Scientists w czasopiśmie PLOS Biology Journal, czyli liście najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Ranking został przygotowywany przez ekspertów z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwo Elsevier oraz firmę SciTech Strategies. W zestawieniu znalazło się prawie 190 tys. naukowców z 22 dyscyplin podzielonych na 176 dziedzin.

UZ ma 6 najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Top 2% Scientists, to ranking obejmujący dorobek naukowy za cały okres pracy zawodowej do 2020 r. W najnowszym zestawieniu znaleźli się naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego:

  • prof. dr Zbigniew Ficek z Zakładu Optyki i Inżynierii Kwantowej Instytutu Fizyki,
  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Gałkowski z Zakładu Automatyki Przemysłowej Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki,
  • prof. dr hab. inż. Mirosław Galicki z Katedry Informatyki i Automatyzacji Produkcji Instytutu Inżynierii Mechanicznej,
  • prof. dr hab. inż. Marcin Witczak z Zakład Systemów Automatyki i Robotyki Instytut Sterowania i Systemów Informatycznych,
  • prof. dr hab. inż. Dariusz Uciński z Zakładu Systemów Automatyki i Robotyki Instytut Sterowania i Systemów Informatycznych.

Natomiast na liście obejmującej ranking najczęściej cytowanych autorów wyłącznie za rok 2020 znalazł się dr hab. inż. Radosław Maruda, prof. UZ z Katedry Materiałoznawstwa, Technologii i Eksploatacji Maszyn Instytutu Inżynierii Mechanicznej.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)