16.1 C
Zielona Góra
piątek, 27 maja, 2022

Rowerowa Stolica Polski. Czy Zielona Góra zwycięży? Dołącz do akcji!

Wiadomości

Rowerowa Stolica Polski to rywalizacja, w której udział biorą samorządy w całej Polsce. Prezydent miasta Janusz Kubicki, zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze do wzięcia udziału w akcji. W jaki sposób możesz to zrobić? Wyjaśniamy!

Rowerowa Stolica Polski – wsiądź na rower!

Do akcji może dołączyć każdy, wystarczy pobrać bezpłatna aplikację Aktywne Miasta, która zlicza przejechane na rowerze kilometry i przyznaje za nie punkty. Im więcej kilometrów, tym więcej punktów, a im więcej punktów – tym większa szansa na wygraną. Udział w Rowerowej Stolicy Polski, zapowiedział prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, który zachęca mieszkańców miasta do dołączenia do akcji. Tym bardziej, że już od maja będzie można ponownie korzystać z rowerów miejskich. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z 380 rowerów klasycznych i 20 cargo. Liczba i miejsca stacji rowerów miejskich pozostają bez zmian.

Rowerowa Stolica Polski – czas na trening

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 30 czerwca 2022 roku – to wtedy zostaną zmierzone i przeliczone przejechane dystanse, a my poznamy zwycięskie miasto. Obecnie do 21 maja, można testować aplikację Aktywne Miasta w formie treningu rowerowego. To bardzo prosta i intuicyjna aplikacja, kompatybilna z systemami Android i iOS. Po pobraniu jej na telefon i instalacji, logujemy się na swoje konto i wybieramy miasto – Zielona Góra. Rowerowa Stolica Polski, to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim akcja, która zachęca do aktywności fizycznej i zadbania o zdrowie. Możliwość otrzymania punktów za przejechany dystans, to dodatkowa motywacja i zachęta do aktywności.

Zobacz, gdzie możesz trenować – Zielonogórskie ścieżki rowerowe

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej