6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Rowerowa Stolica Polski. Czy Zielona Góra zwycięży? Dołącz do akcji!

Wiadomości

Rowerowa Stolica Polski to rywalizacja, w której udział biorą samorządy w całej Polsce. Prezydent miasta Janusz Kubicki, zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze do wzięcia udziału w akcji. W jaki sposób możesz to zrobić? Wyjaśniamy!

Rowerowa Stolica Polski – wsiądź na rower!

Do akcji może dołączyć każdy, wystarczy pobrać bezpłatna aplikację Aktywne Miasta, która zlicza przejechane na rowerze kilometry i przyznaje za nie punkty. Im więcej kilometrów, tym więcej punktów, a im więcej punktów – tym większa szansa na wygraną. Udział w Rowerowej Stolicy Polski, zapowiedział prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, który zachęca mieszkańców miasta do dołączenia do akcji. Tym bardziej, że już od maja będzie można ponownie korzystać z rowerów miejskich. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z 380 rowerów klasycznych i 20 cargo. Liczba i miejsca stacji rowerów miejskich pozostają bez zmian.

Rowerowa Stolica Polski – czas na trening

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 30 czerwca 2022 roku – to wtedy zostaną zmierzone i przeliczone przejechane dystanse, a my poznamy zwycięskie miasto. Obecnie do 21 maja, można testować aplikację Aktywne Miasta w formie treningu rowerowego. To bardzo prosta i intuicyjna aplikacja, kompatybilna z systemami Android i iOS. Po pobraniu jej na telefon i instalacji, logujemy się na swoje konto i wybieramy miasto – Zielona Góra. Rowerowa Stolica Polski, to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim akcja, która zachęca do aktywności fizycznej i zadbania o zdrowie. Możliwość otrzymania punktów za przejechany dystans, to dodatkowa motywacja i zachęta do aktywności.

Zobacz, gdzie możesz trenować – Zielonogórskie ścieżki rowerowe

Rowerowa Stolica Polski: oficjalny start rozgrywek – aktualizacja!

1 czerwca wystartowały oficjalne rozgrywki miast o puchar Rowerowej Stolicy Polski i potrwają przez kolejne 30 dni. Zielona Góra startuje po raz pierwszy, dotychczas trzykrotnym zwycięzcą była Nowa Sól, która w tym roku nie bierze udziału w zawodach. Podczas majowego treningu, Zielona Góra zajęła 3 miejsce, a mieszkańcy miasta przejechali łącznie 203 tys. km. Na drugim miejscu znalazły się Puławy z wynikiem 225 tys. km, zaś najlepszy okazał się Bydgoszcz. Mieszkańcy tego miasta przejechali aż 753 tys. km. Prezydent Janusz Kubcki zachęca zielonogórzan do wzięcia udziału w rowerowej zabawie i zainstalowanie aplikacji Aktywne Miasta. Mieszkańcy miasta mają już do dyspozycji zielonogórski rower miejski – warto korzystając z niego, dołączyć do rozgrywek. Dla najlepszych uczestników zawodów, najlepszej jednostki systemu oświaty oraz najlepszej grupy przygotowano atrakcyjne nagrody oraz medale.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)